Nejenom o různých typech masáží

Našli jste v nabídce služeb jednotlivých masérů, masérek nebo masážních salónů informace o masážích a nevíte, co si pod nimi přesně představit? Od toho je tu tato sekce webu BrnoMasáže.cz, která vám pomůže. Odpověď najdete v některém ze článků.

Tantra - tantrické masáže

Nejdříve si povíme, co je to Tantra, abychom lépo pochopili filosofii tantristických (nebo také tantrických) masáží. Význam slova „tantra“ se dá přeložit jako tkanivo" nebo "pavučina" a to ve smyslu složité struktury.

Indická masáž hlavy

Indické masáži hlavy se říká Champi a patří k součástem ájurvédského učení. Prastará tradiční metoda, starší více než 4tisíce let, je v Indii zcela běžnou součástí každodenního života. Náleží k pokladům rodinných tradic a bohatstvím indických předků.

Havajské masáže

Havajská masáž je z kategorie luxusních typů masáží. Již názvu je zřejmé, odkud k nám přišla. Také je nazývána Lomi – Lomi (v doslovném překladu „milující ruce“). Původem vzniku byl havajský tradiční a posvátný tanec Hula, jež využívá především pohybů předloktí.

Dornova masáž

Dornova masáž je celkem netypickou masáží a skutečně jemnou i velice šetrnou manuální metodou,  kterou má na svědomí Dinter Dorn z Německa.

Čínská energetická masáž

Energetické masáže čerpají poznatky z prastaré tradiční a většinou východní medicíny (čínské, japonské a indické). Písemné záznamy o nich pochází z roku 3700 př.nl. z kánonu Nei Tching Wen v Číně. Všechny mají velmi pozitivní dopad na člověka. Záměrem je energickými doteky na určitá místa na těle jej uvést do souladu s okolím.

Aromamasáže

Aromatické masáže jsou specifickou součástí aromaterapie a tedy léčby rostlinami. Základem je využití esenciálních olejů - silic a koncentrátů, získaných destilací z rostlin.

Aromaterapie je zaměřena na léčbu nemocí za pomoci protizánětlivých, protiplísňových a protivirových nesyntetických látek - tudíž přírodních sloučenin rostlin. Olejové esence jsou rozpustné v tucích a tudíž snadno vstřebatelné sliznicemi a pokožkou. Mohou tak být využity trojím způsobem:

Masáže lávovými kameny

Masáže lávovými kameny jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy všeho věku. Skoro žádná masáž nedokáže vyvolat takové pocity jako masáž lávovými kameny. Masírovaní pociťují uvolnění hned několik dní po té, co masáž skončí. Tyto masáže s kameny plně podporují krevní oběh a lymfatický systém. Podporou a stimulací krevního oběhu masáž obnovuje životní energii, zrychlí látkovou výměnu a může rozjet i proces hubnutí.

Ajurvédská masáž

Stejně tak jako klasická masáž je stále populárnější relaxací, roste i popularita ajuvérské masáže. ajurvédská masáž je stále populárnější a je oblíbená díky svým blahodárným účinkům. Dále také stylem provádění. Zde popisovaná ajurvédská masáž je velmi relaxační s regenerační schopností. V celém světě je stále víc vyhledávaňejší. Při masáži se používají léčivé masážní oleje, které se vybírají za pečlivého výběru podle potřeb a zdravotního stavu masírovaného.

Thajské masáže

Thajská masáž, v thajském originálním znění „Nuat phaen boran“ je velice oblíbenou a vyhledávanou masáží. Ovšem není to jen masáž, ale rovnou práce s tělem, která spojuje prvky masáže, akupresury a jógy.

Lymfatické masáže nebo také ruční lymfatické masáže

Ruční lymfatická masáž je speciálním typem masáže, která se zaměřuje na lymfatický systém v našem -lidském- těle. Ruční lymfatická masáž je lékařsky doporučená metoda, jak bojovat proti některým druhům onemocnění. Je nejen účinná, ale také velmi příjemná a přináší velký zdroj uvolnění a celkovou relaxaci.