lymfaticke-masaze.jpg

Lymfatická masáž

zbavte se toxických látek

Ruční lymfatická masáž je speciálním typem masáže, která se zaměřuje na lymfatický systém v našem -lidském- těle. Ruční lymfatická masáž je lékařsky doporučená metoda, jak bojovat proti některým druhům onemocnění. Je nejen účinná, ale také velmi příjemná a přináší velký zdroj uvolnění a celkovou relaxaci.

Lymfatická masáž pomáhá při regulaci mezibuněčných tekutin, zvyšuje schopnost těla vypuzovat škodlivé látky a napomáhá při vzniku speciálních bílých krvinek, takzvaných monocytů, které jsou důležité pro všechny tělní tkáně.

Co je to lymfatický systém a jak funguje?

Lidský organizmus by nemohl bez lymfatického systému fungovat, je jeho nedílnou součástí. Také je jakousi další cestou, kterou proudí informace tělem lidí. Je to jediný systém, který z těla odvádí škodliviny, které vznikají při funkci organismu, ale také ty, které se do těla dostávají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Jelikož je tato struktura důležitým nástrojem obranyschopnosti našeho těla, má velký podíl na léčení nemocí.

Ruční lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Lymfatickou masáží je vhodné ošetřovat zejména místa, kde je lymfatický systému nějak poškozen, ale vždy jako celek. Lymfatické masáže třeba i s prvky akupresury se provádějí s použitím různých masážních postupů , dále obkladů z všelijakých bylin a přírodních olejů. Lymfatické masáže jsou doplněny vhodnou stravou, čisticími kúrami z bylin nebo ovoce. Dále pak dechovými cvičeními.

Lymfatická masáž dovede mnohé: vyplavit toxické látky, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolizmus. A v poslední době je ruční lymfatická masáž i velmi oblíbená při boji proti celulitidě.

Jaké je tajemství lymfatické masáže?

Tyto speciální ruční masáže mají za úkol, jak bylo již zmíněno, obnovit, nebo jen zvýšit oběh lymfy. Na rozdíl od krevního či dýchacího oběhu, ten lymfatický nemá žádnou pumpu jako jsou třeba plíce či srdce. Pokud tento systém nepracuje, tak produkty, z drtivé většiny škodlivé, zůstávají v tkáních a nejsou z těla odváděny ven a tak mu škodí. Tukové buňky se zvětšují, vytvářejí se otoky. Pomocí ručních lymfatických masáží, které pracují hlavně se směřovaným tlakem na pokožku, je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Je velice, opravdu velice, důležité, aby lymfatickou masáž prováděl člověk na to vyškolený, takzvaný lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou ruční lymfatické masáže odblokuje lymfatické uzliny a odvede lymfu tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná.

Kdo lymfatickou masáž potřebuje?

Odborníci se shodují, že lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi, které musí v zaměstnání dlouho stát, například učitelky, sestřičky, prodavačky. Lymfatické masáže také napomáhají rychlejší regeneraci po fyzické zátěži či sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky.

Léčba celulitidy

Celulitida je postrachem snad všech žen. Letáčky a reklamy jsou plné zaručených prášků, které nás zbaví celulitidy. Celulitida, nebo také „pomerančová kůže“ má hlavní příčinu v zanesení těla toxiny a škodlivými látkami a tak se funkčnost lymfatického systému stává nedostatečnou a vzniká celulitida.

Velmi často je na vině nepříliš dobrý životní styl a hlavně nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tím neustále víc a víc zpomaluje. Z toho vyplývá, jak je důležité při léčbě této nemoci nastartovat lymfu, aby začala opět proudit a odvádět toxické látky.

Stále platným a vyzkoušeným doporučením je více pohybu, úprava stravy, dodržovat svůj pitný režim (alespoň 2 - 3 litry tekutin denně) a samozřejmě vše podpořit ručními lymfatickými masážemi.