masaze-lavovymi-kameny.jpg

Masáže lávovými kameny

skvělý zdroj relaxace

Masáže lávovými kameny jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy všeho věku. Skoro žádná masáž nedokáže vyvolat takové pocity jako masáž lávovými kameny. Masírovaní pociťují uvolnění hned několik dní po té, co masáž skončí. Tyto masáže s kameny plně podporují krevní oběh a lymfatický systém. Podporou a stimulací krevního oběhu masáž obnovuje životní energii, zrychlí látkovou výměnu a může rozjet i proces hubnutí.

Při masáži s horkými lávovými kameny se projevuje silné propojení hned dvou elementů – země a ohně. Masáž lávovými kameny úžasně zapůsobí na znavené a bolavé svaly, ztuhlá záda a krční páteř, klouby, revma, odbourává stres, zahání nespavost a bolest hlavy. Moderní svět znovu objevuje jednu z nejpříjemnějších masáží a zázračné teplo kamenů je stále oblíbenější.

Původ masáže

Lidé snad ze všech koutů světa, kde měli či mají sopky, věděli už před mnoha tisíciletími o skvělých vlastnostech sopečného kamene. Jsou dochovány prameny, které hovoří o použití v prastaré Říši Středu, Indii, dále i mezi indiány z celé Ameriky, dokonce i na Havaji.

Lávové kameny

Lávové kameny se dnes nejčastěji dovážejí z jihovýchodní Asie, Indie, Havajských ostrovů, a Číny.

Lávové kameny jsou tmavě šedé, po použití oleje krásně lesklé, černé a hladké. Tyto kameny z čediče lávového původu se ručně sbírají a opracovávají vodou. Masáže lávovými kameny jsou zajímavé i tím, že lávové kameny při nahřátí do těla uvolňují různé aniony kovů, stejně jako přírodní oleje, dlouho drží teplo a mají velkou energetickou hodnotu.

Účinky masáže

Masírovaný se velice často podivuje, co tak obyčejný jev, jako je teplo, dokáže s jeho tělem udělat. Účinky masáže lávovými kameny jsou velmi rozsáhlé až zázračné.

Tyto masáže jsou velkým zdrojem relaxace, nervozita a stres náhle zmizí.

Vaše ztuhlé svaly, záda, boky se uvolní, křeče a bloky zmizí. Váš metabolizmus se zrychlí a zažívání srovná, odplavením škodlivých látek z těla se pročistí celé vaše tělo, i lymfatický systém.

Masáž lávovými kameny bude hýčkat i vaší pokožku. Přírodní oleje zjemní vaši napnutou kůži, teplo otevře póry a blahodárný vliv na lymfu vám pomůže v boji proti celulitidě.

Jak vlastně vypadá masáž lávovými kameny?

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni, a to ve speciální nádobě, která nám zajistí stálou teplotu, která se pohybuje mezi 45 - 55°C. Nemusíte mít strach, že byste se spálili – kameny bere do rukou nejdříve masér.

Stejně jako u každé masáže, i zde by vše mělo být na domluvě mezi masérem a masírovaným. Lávové kameny se přikládají rovnou k tělu masírovaného a rozmasírovávají se jimi ztuhlé svaly. Mimo toho se také mohou vkládat do rukou, na záda, na energetická centra atd. Masáž lávovými kameny se také často prolíná s prvky tradiční masáže a to z toho důvodu, aby tělo dostalo rovnoměrný přísun tepla.

Jak se člověk cítí po masáži?

Masáž lávovými kameny si zachovává příbuznost s klasickými masážemi i v tom, že je po masáži důležité nevstávat ihned z lehátka, jelikož masáž lávovými kameny je poněkud intenzivnější než klasická masáž. Také hodinku po masáži, ideálně po celý zbytek dne, se nedoporučuje vůbec žádná námaha. Velký přísun tekutin je samozřejmostí, nejlepší je zelený čaj.

Kdy se masáži lávovými kameny raději vyhnout

I přestože jsou lávové kameny výtečné a zázračné, nedají se doporučit každému a vždy. Stejně jako u klasické masáže, existují stavy, při nichž se masáž nehodí. Mezi tyto stavy patří například: při nádorovém onemocnění, při infekcích, horečkách či nachlazení atd. Jak vidíte, při většině těchto problémů byste stejně na masáž náladu neměli, a u těch méně závažných, jako je třeba čas bezprostředně po jídle, po velké fyzické námaze, stačí chvilku počkat.