tantra-tantricke-masaze.jpg

Tantrická masáž

smyslný a příjemný rituál

Nejdříve si povíme, co je to Tantra, abychom lépo pochopili filosofii tantristických (nebo také tantrických) masáží. Význam slova „tantra“ se dá přeložit jako tkanivo" nebo “pavučina” a to ve smyslu složité struktury.

Tantra masáže vám ukážou cestu hluboko k vašim niterným pocitům a postupně vyčistí stres a napětí celého těla.

Co je to tantra?

Tantra má více než tisíciletou tradici. Souvisí s uctíváním kultu Šivy a Šakti, kteří symbolizují muže a ženu. V rámci tohoto kultu existují i prastaré obřady, jež spojují rituální usmrcení oběti (kozy) a něco, co se dá popsat jako sexuální jóga.

Buddhistický význam slova Tantra – Metody buddhistické tantry se zaměřují na identifikaci s cílem Buddhových nauk, tedy s osvícením. Cíl je zde tedy chápeme jako jakousi cestu. Na cestě Tantry se v buddhismu používají různé metody, třeba například hluboké dýchání, iniciace nebo „zpřítomňění meditační formy“ (“vizualizace”) a jiné.

Hinduistický význam slova Tantra – Šiva, božstvo hinduismu, je ničitel světa, který svým ničením stvoří nové. Je tu vidět důraz na důležitost ženy, protože jak Hindové praví: „Šiva bez Šakti je šava“. Šava znamená mrtvola.

Co je Tantra masáž?

Jak již samotný název tantristické masáže napovídá, spojuje v sobě jak techniky dávných tantricko-taoistických umění tak i klasické masáže. Tantrická masáž velmi smyslný a příjemný rituál, který rozproudí energii celého vašeho těla a naplní vás vzrušením a fyzickou láskou. Mezi prvky umění tantry je i jemná masáž lingamu a joni, což je původní název pro mužské respektive ženské pohlaví.

Tantra masáže vás dovedou k tomu, že orgasmus nebudete pociťovat jen v oblasti pohlavního ústrojí, ale rozlijete jej jako hluboké moře, které vás naplní snad nekončícím pocitem slasti.

Tantra masáže obsahují nepřeberné množství různých doteků, od těch nejjemnějších až po ty dynamické a smyslné. Zažijete masáž oblastí hlavy, budete si užívat doteky horkými látkami. Vaše smysly budou rozmazlovány speciální aromaterapií, váš nos zažije rozkoš při použití vůní, vaše pokožka pocítí energii z olejů, které jsou plně přírodní. To vše je doprovázeno zvuky uvolňující hudby, v tichém prostředí bez rušivých elementů.

Jak Tantra masáž probíhá

Představte si, jak přicházíte na krásné stinné místo, které ozařuje světlo mnoha svíček, je provoněné vůní kadidla a další spoustou exotických vůní. Hraje zde jemná a klidná hudba. Vítá vás příjemná sympatická masérka, či sympatický masér. Nejdříve si povídáte o svých přáních, ale i o obavách. A teď to přijde, konečně se vydáte do rukou maséra. Po chvíli cítíte, jako kdybyste se citli v jiném světě, čas neexistuje, vnímáte klidnou melodii a doteky maséra. Celé vaše tělo se uvolňuje. Ztuhlost a únava z vašich svalů psotupně mizí, tělo zalévá horko.

Celé je to jeden úchvatný rituál. Posvátná a mystická erotika. Celá tantrická masáž je vzrušující a něžná zároveň. Od masírovaného se vůbec nic nečeká.

Během tantra masáže se uvolníte v rukou příjemného maséra či půvabné masérky, zažijete pocit, kdy můžete vypustit všechny problémy z hlavy. Jen si užíváte toho, že nemusíte nic dávat – stačí brát, nic neřešit a užívat si.

Při této zkušenosti s tantrickou masáží prožijete naprosto odlišné pocity ze vzrušení, než jsou ty, které můžete cítit v naší západní kultuře. Nemusíte mít ovšem strach ze studu, všechny pocity, vášně a emoce jsou u tantry žádané a zcela normální. Vše při tantra masáži se samozřejmě řídí jen vašimi touhami, potřebami a přáními, a samozřejmě i hranicemi.

Součástí tantra masáže může být i jemná masáž joni či lingamu, samozřejmě na Vaše přání, nebo ji můžete proměnit v obřad úcty k tělesné schránce bez jakýchkoliv náznaků erotiky.

Tantra masáže jsou skvělým doplňkem partnerského života, prohloubí se jimi intimita a důvěra vztahu. Všichni, kdo jí zažili, si jí nemohou vynachválit.

Poznámka: Nejen Brno je bohužel plné rádoby odborníků na tantrickou masáž, smutným faktem je, že většina z nich má na mysli úplně jiný druh masáže.